HWDP CHWDP News Muzyka Archiwum O nas Prasa menu

www.HWDP.info/Strona o charakterze żartobliwym!

Weterynarze: Nasza siedziba nie dla CBA Marcin Rybak


W odnowionej poniemieckiej willi swoją siedzibę ma mieć wrocławska delegatura CBA.
W piątek Zbigniew Suchecki, wojewódzki lekarz weterynarii, został wezwany do wojewody Krzysztofa Grzelczyka. - Poinformował mnie, że naszym budynkiem jest zainteresowane CBA, a my zostaniemy przeniesieni do nowej siedziby, gdy tylko zostanie wyremontowana - opowiada Zbigniew Suchecki.

Weterynarzy oburzył sposób załatwienia sprawy. Jan Dorobek, prezes Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej opowiada - Od początku czerwca krążyły plotki, że CBA ma przejmować budynek przy Januszowickiej. Najpierw dzwonili z Urzędu Wojewódzkiego z informacją, że przyjdzie dwóch panów obejrzeć naszą willę. Z opowiadania personelu: przyszli, kazali sobie pokazać jakieś dokumenty a potem dzwonili, że chcą od razu wynająć jakieś pomieszczenia.

Samorząd zawodowy weterynarzy głośno zaprotestował. Swoje stanowisko wysłał do wojewody, prezydenta miasta, głównego lekarza weterynarii i ministra rolnictwa. "Dolnośląska Rada Lekarsko-Weterynaryjna jest ogromnie zaniepokojona i zdumiona sposobem prowadzenia działań przez przedstawicieli CBA i wojewody dolnośląskiego. (...) Takie pozaprawne działania przedstawicieli władz uznajemy za skandaliczne i nie mające umocowania w demokratycznym i praworządnym państwie" - napisali.

Wojewódzki lekarz weterynarii Zbigniew Suchecki jest odrobinę bardziej wstrzemięźliwy - Jesteśmy organem administracji, podlegamy wojewodzie. Czekam na oficjalne pismo w tej sprawie.

Wojewoda zaproponował przeniesienie siedziby Inspekcji do zrujnowanych i nie wyremontowanych, po koszarowych budynków przy ul. Granicznej.

Agnieszka Majcher, rzeczniczka wojewody - Od dawna wiadomo, że Wojewódzka Inspekcja Weterynaryjna potrzebuje nowego laboratorium, spełniającego unijne normy. Musi powstać do końca przyszłego roku. Są w budżecie pieniądze na tę inwestycję. Na Januszowickiej nie może powstać, bo nie ma gdzie. Znaleźliśmy miejsce, w którym będzie i laboratorium i nowa siedziba Inspekcji. Kiedy skończy się remont budynku i budowa laboratorium, Inspekcja tam się przeniesie. I właśnie to wojewoda powiedział wojewódzkiemu lekarzowi weterynarii.

Zbigniew Suchecki inaczej pamięta słowa urzędnika - Nie usłyszałem od wojewody o planach budowy laboratorium.

Kilka tygodni temu napisaliśmy, że we Wrocławiu powstaje delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Ma zatrudniać 50 osób. Wtedy jednak mówiło się, że będzie mieścić się przy ulicy Tkackiej, w dawnym ośrodku szkolenia prokuratury.

Rzecznik CBA Tomasz Frątczak nie odpowiedział na nasze pytania w sprawie siedziby.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław

Komentarz:
Oto przykład jak instytucja rzekomo broniąca prawa wykorzystuje silę oraz poparcie władzy ustawodawczej do własnych celów odpowiednio motywując oraz tłumacząc swoje działania. Dziękujemy PiS za tak wspaniały organ ścigania.


2010-09-30 19:51:37 - admin

Content bottom background