HWDP CHWDP News Muzyka Archiwum O nas Prasa menu

www.HWDP.info/Strona o charakterze żartobliwym!

Zapadł wyrok w sprawie policjanta który katował obywatela.


Ważny wyrok ale to i tak tylko namiastka.

W czasie Święta Niepodległości bardzo dużo policjantów używało przemocy i to bez żadnej przyczyny przeciwko obywatelom. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. W dodatku ukarano tylko tych których uwieczniono na filmach wideo. A dokładnie jedną osobę która dała się nakryć jak masakruje przechodnia.


Wyrok nie adekwatny do winy.

Były policjant Karol C. wielokrotnie wykorzystał swoją przewagę funkcjonariusza policji oraz wsparcie swojej formacji tylko po to by uwolnić swoją agresję. Widać to doskonale na filmie. Każdy kto ogląda film z udziałem Karol C. widzi że kara 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata to pogrożenie palcem. Karol C. złamał zapisy dotyczące ustawy o policji i tym samym powinien zostać skazany na odsiadkę w wymiarze kary od 3 do 10 lat. A sąd uznał że takie zachowanie jest warte jedynie 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata. To policzek dla praworządnych obywateli.


Zły wyrok złe konsekwencje.

Po rozprawie można jasno powiedzieć że jest prawo dla obywateli i prawo dla uprzywilejowanych. Normalny obywatel jak by się dopuścił takiego zachowania został by oskarżony o napad z pobiciem za co grozi większa kara. Dlatego nie zgadzamy się z wyrokiem i uznajemy że sąd wykorzystał swoją władzę by chronić biednego policjanta który dał się nagrać podczas gdy katował obywatela.


2013-05-22 10:30:02 - admin

Content bottom background