HWDP CHWDP News Muzyka Archiwum O nas Prasa menu

www.HWDP.info/Strona o charakterze żartobliwym!

Pobici przez Policję !


Zatrzymani w lesie i pobici przez policję.

Dwóch nastolatków jadąc do Ostrołęki zatrzymali się na skręta z marihuany w lesie. Podczas palenia zaskoczyło ich dwóch policjantów z Ostrołęki. Policjanci podobno pierwszymi słowami spytali się „gdzie jest trawka”. Podczas oględzin miejsca zatrzymania znaleźli niedopałek skręta niedaleko auta którym poruszali się nastolatkowie.

Łukasz i Rafał (Poszkodowani) twierdzą że od tego momentu jeden z policjantów zaczął być wulgarni i brutalni.


Powód interwencji ?

Policjanci utrzymują że chłopcy zachowywali się nerwowo. Dlatego podeszli do nich. Nie wiem jak inni ludzie ale ja nie widziałem zdenerwowanego palacza marihuany.

Szczególnie że chłopcy twierdzą że policjantów zauważyli w ostatnim momencie gdy już byli prawie przy nich.Kopał po przyrodzeniu.

Po znalezieniu niedopałka skręta z marihuaną policjanci kazali chłopcom rozebrać się do naga i robić przysiady. Pomimo że policja nie może uwłaczać godności zatrzymanego co jest wpisane w ustawę o policji, nakazali rozebrać się do naga. Gdy chłopcy mimo sprzeciwów zostali zmuszeni do rozebrania się jeden z policjantów kopną Rafała w przyrodzenie. Po tym wydarzeniu dwoma radiowozami zostali odtransportowani do komendy w Ostrołęce. Piszę o ty że to obaj policjanci ponieważ nawet jak tylko jeden rozkazywał to drugi miał obowiązek powstrzymać jego zapędy. W takim wypadku odpowiadają wzajemnie za te czyny. Po dotarciu Rafał poprosiło o lekarza co też zostało uczynione.


Na komendzie.

Łukasz jako że nie trafił do lekarza został poddany bezprawnemu przesłuchaniu. Każdemu zatrzymanemu przysługuje pomoc prawna. Rafał po wizycie u lekarza również został poddany nielegalnemu przesłuchaniu. Chłopcy twierdzą że podczas tego przesłuchania byli przykuwani do kasy pancernej. Gdy nie mogli się bronić jeden z przesłuchujących według ich zeznań bił ich. Chłopcy nie poddali się obdukcji gdyż nie było śladów na ich ciele. A policja uważa że skoro nie ma śladów i chłopcy nie poddali się obdukcji to sprawa nie istnieje. Tylko nikt nie wspomina że podstawowe techniki walki wręcz policji to Ju-jitsu. Każdy nauczyciel tej sztuki walki przyznaje że ta technika bazuje na uderzeniach w miejsca w których nie powstają ślady. Wystarczy nie używać całej siły. Uderzenia w boczną oraz tylną część kolana lub łokcia są bardzo boleśnie odczuwane, mimo to ślady nie powstają. Sami zastanówcie się ile razy uderzyliście się w to miejsce na łokciu które czyni prąd a mimo to nie było siniaków. Całe to zachowanie miało zmusić chłopców do wymuszenia na nich wzajemnych oskarżeń na siebie oraz osoby której prawie nie znali.


Pod wpływem bólu i strachu podpisali zeznania.

Policjant który przesłuchiwał chłopców podczas bicia próbował wymusić podpisanie zeznań. Według chłopców , policjant sam wymyślił treść zeznań które obciążały osobę której prawie nie znali. W strachu przed dalszym biciem podpisali wymyślone zeznania.


Komentarz:

Wierzę tym chłopcom tylko gdyż sam kilka razy byłem zatrzymywany bez powodu (np. czekałem na umówioną lekcję jazdy samochodem a policjanci uznali że jestem podejrzany) i byłem niezbyt grzecznie traktowany. Policja dzieli się na komendy miejskie i wojewódzkie i każda bagatelizuje brutalność jej funkcjonariuszy tłumacząc ich lub po prostu tuszując takie występki. To nie są odosobnione przypadki. Tak się dzieje w całej Polsce. Funkcjonariusze policji czują się bezkarni w majestacie prawa bez kontroli i nadzoru. Takie zachowanie służb nadzoru prowadzi do patologi takich jaka dobyła się w Warszawie 25 Maj 2010. W tej sprawie mimo że zginą człowiek na oczach wielu świadków którzy twierdzą że to była egzekucja, konsekwencje dla sprawcy morderstwa są znikome. Przypominam że sprawca który nadal pracuje w policji otrzymał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. A zamordowanego oskarżono o notoryczne uchylanie się od płacenia podatków (celowe działanie, dzięki któremu społeczeństwo mniej protestowało). Zbierając informacje z całej polski można odnieść wrażenie że to szeregi policji są największym zagrozeniem dla praworządności w naszym kraju.


2012-06-04 12:37:32 - admin

Content bottom background