HWDP CHWDP News Muzyka Archiwum O nas Prasa menu

www.HWDP.info/Strona o charakterze żartobliwym!

Kamienna Góra: Policjant uderzył nastolatkę


14 sierpnia na ul. Piastowskiej w Kamiennej Górze dwie kobiety poprosiły o pomoc będącego już po służbie funkcjonariusza, bo dwie nastolatki siedzące na ławce skubały słonecznik i głośno gadały. - Dziewczyny zeznały, że policjant podszedł do nich i dwukrotnie uderzył jedną z nich otwartą dłonią.

Rodzice pokrzywdzonej następnego dnia zgłosili to na komisariacie. Dostarczyli też wyniki obdukcji potwierdzające, że dziewczyna została uderzona.

- Przyjęliśmy w tej sprawie zawiadomienie, wykonaliśmy niezbędne czynności i przesłaliśmy materiały do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze z wnioskiem o wszczęcie śledztwa - mówi Waldemar Oszmian, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

Policjant z 17-letnim stażem nadal pełni służbę, ponieważ prokuratura sprawdza zarzuty i nie wydała do tej pory decyzji zawieszenia go w obowiązkach.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
Pobrane z gazeta.pl

Komentarz:
No to widać jak prokuratura tuszuje sprawy policji. Na tle tej sprawy jak i wielu innych publikowanych na łamach www.HWDP.INFO należy wyciągnąć wnioski. Policja i prokuratura to nie są świętoszki. Często używają swojej władzy i wyłącznie w celu tuszowania swoich spraw. Policjanci sa przemęczeni dlatego popełniają błędy. Należy im zapewnić opiekę psychologów i co najważniejsze wprowadzić monitoring we wszystkich salach komisariatów i komend głównych. Policjant nie jest świętością, bardzo często okazuje się że to pospolici przestępcy paradujący w mundurkach. I nie ma co tu mówić o czarnej owcy. Władza z każdego może zrobić przestępcę, wystarczy że policjant będzie miał gorszy dzień i zacznie wykorzystywać swoje uprawnienia.


2010-09-30 20:48:15 - admin

Content bottom background